Укупно приказа странице

четвртак, 28. јануар 2016.

Usmerenje & Predgovor 4 – TOTALLY WIRED Records 23 ( Totally Wired 2015 )



#^# Mnogo je bilo revizionista, i još uvek ih je, ali kada se uželim dinamične & duhovite nove muzike pod uticajima kraja sedamdesetih i početaka osamdesetih, umem da završim na Totally Wired bandcampu. ^^# Vitalna snaga austrijske etikete je šarolikost  autora koji retro tripom, skoro kataloški pokrivaju mnogo toga.
 #@ Od destruktivizma/urgentnost/frenzije / punka .
 @#^ Egzistencijalizma /misaonosti / artizma new wavea .
!@@# Garažnog ruralnog psiho/a)deličnog/b)biličnog trasha. 
*#@ Pod pravim uglom odseč(e)nih šnita nemačkog nju vejva. 
**@  Primitivne kindergarten elektronike.
 ### & još toga uzbudljivog, što će se prikazati pažljivim slušanjem na fraj/name your price kompilaciji TOTALLY WIRED Records 23:
Ostale ponude etikete na adresi









субота, 23. јануар 2016.

Crystal Soda Cream - Rationale Arbeitsschritte (Kim 2016)




Novi 7’/download (name your price) Becke post punk trojke i  rikverc transfer u vremena koja su u (tadašnjem) realnom vremenu doživljavana delimično kao konfuzna u borbi za orijentire ka budućnosti, a danas deluju kao histerično srećna.
#1.(Rationale Arbeitsschritte) sa oštrim nemačkim vokalom, čipkastom klavijaturom, skalpel odsečnom gitarom i masivnim basom nezadrživo nose utisak benda koga bi Xmal Deutschland u svojoj Tocsin/4AD fazi rado poveli kao support čak I u Australiju na Božić. #2. (Eyeline Statues) je muzika koju bi The Cure mogli da predstave kao nešto zaostalo iz razdoblja izmedju 17 Seconds i The Faith. Generalno, zadovoljstvo za ljude koji prefeririraju taj period i svedočili su takvom zvuku, uz crvenu liniju da je ovaj sadašnji, živ i operativan i nije trendovski banalan i petparački.

Neue 7'/download (name your price) Wiener post punk Trios. Rückwärtssuche nach der Zeitwende, die in (der damaligen) Realität, zum Teil als werwirter Wetbewerb um die Zukunftspfeiler wirkte; aus heutiger Sicht ein hysterischer Glückstreffer, anscheinend.
#1.(Rationale Arbeitsschritte) mit ausgeprägten Deutschsilben, keyboard Intarsien, messerscharfen Gitarren und massiven Bass Tönen, rollt ununterbrochen auf den Spüren von Xmal Deutschland aus der Tocsin/4AD Phase, die CSC, als Supportband für die Weihnachtstournee (nach Australien), gerne mitfliegen lassen dürften. #2. (Eyeline Statues), die Musik auf der Phasenstrecke zwischen 17 Seconds und The Faith (The Cure).
Generell, ein Vergnügen, nicht nur für die neuen Experten oder für die älternden Zeugen des goldenen 4AD/Fiction Records Zeitalters. Ein Vergnügen für alldiejenen, die einen ausgeprägten, trendfreien, lebendigen, operativen, müllbefreienden Sound präferieren.



четвртак, 21. јануар 2016.

Kip STARin’g’ Fasscinejschn – fewpyap.miks



LEE RANALDO BAND ( feat. J.MASCIS ).  Albatross
ASTRUD GILBERTO.  Fly Me To The Moon
MAGIC DIRT ( feat. ROWLAND S. HOWARD ).  Summer High
MAGNETIC FIELDS.  Heroes
THE WOLFGANG PRESS.  Hammer The Halo
FURNITURE.  Brilliant Mind ( extended version )
KLEIN & M.B.O,  Dirty Talk ( European Connection )
MR.FLAGIO,  Take A Chance
RABO & SNOB.  Nice And Sleazy
THE FALL.  Lost In Music
DAVID BOWIE.  Fascination
THE STOOGES.  No Fun
JON THE POSTMAN.  Louie Louie
THE SKIDS.  Circus Games
BANG BANG MACHINE.  Technologica
CARDIACS.  Is This The Life
THE SEA URCHINS.  Pristine Christine
THE ORCHIDS.  I’ve Got A Habit
DESTROYER.  Leave Me Alone
NEW ORDER.  Your Silent Face ( Evening Session 17-10-01 )
THOMAS LEER.  King Of Sham
MALE.  Risikofaktor 1 : x
THE FALL.  Dedication Not Medication
PADOT NA VIZANTIJA.  Istata Sostojba
DAVID BOWIE.  Up The Hill Backwards

























недеља, 17. јануар 2016.

Spheruleus - Voyage (Hibernate, 2011) – Arhiva, Plastelin 2011



Harry Towell je jedan od netlabel heroja. Naravno da koristi više od jednog aliasa (Spheruleus, Paper Relics, Eyes Flutter Beneath), svakako je vlasnik jedne (Audio Gourmet), a podrazumeva se da istovremeno objavljuje za više različitih etiketa (Under The Spire,Test Tube, Resting Bell, Earth Mantra). Neko bi to nazvao diskografskom korektnošću i to je osvežavajuće u vreme nekih korektnosti koje više pritiskaju nego relaksiraju i pri tome ne preporučuju humor, ironiju i distancu.
Towell je u ovoj prilici kao Sphereleus narator ambijentalno-instrumentalne sage o (imaginarnom?) brodu od nastanka pa do rastakanja i rđanja gvozđurije ispod nivoa uzburkanih voda. Pohitali su mnogi da se sete (Gavin) Bryarsovog Titanika, sto je Towell i pre tih napomena negirao. Ako se setimo njegovih radova, naslova i svega što ih prati, lako ćemo zaključiti da je prolaznost nešto što ga okupira i usmerava mu kreaciju. U tom kontekstu praćenje nežive stvari koja ne upravlja svojom sudbinom, može da navede slušaoca da razmisli i o sopstvenoj. Šta i kako god, Towell je postigao da Voyage ne zvuči kao imaginarni OST, već je sama-za-sebe-audio-sinema koja u momentima postiže metaposvećenost i prosto tera da se dodatno još emocionalnije proživi i doživi sudbina plovila. S obzirom na to da je ovoga puta samom najavom dao uputstvo, a ne (kao do sada) samo naslove, možda je od publike i zahtevao više nego sto joj je olakšao.